קורס בניית אתרים » מה זה וורדפרס

מה זה וורדפרס

תיאור השיעור: וורדפרס היא המערכת שבאמצעותה אלמד אתכם איך לבנות אתרים. בשיעור הזה נבין מה זה וורדפרס, איך ליצור ולערוך עמודים בוורדפרס ולמה מומלץ לבחור בוורדפרס על שאר הפלטפורמות הקיימות בשוק.

Video

מה כלול בקורס?

מתחת תוכלו לצפות בחבילות הקורסים שיש לנו להציע כאן באתר.

קורס בניית אתרים במחיר משתלם

מסלול דיגיטלי משתלם

 • גישה ליותר מ-120 שיעורי קורס
 • גישה ליותר מ-70 שיעורי בונוסים
 • תמיכה בקבוצת הפייסבוק
 • תמיכה לתגובות בעמודי השיעורים
 • גישה לסרטוני הקורס למשך 12 חודשים
קורס בניית אתרים - חבילה מורחבת

מסלול מורחב

 • גישה ליותר מ-120 שיעורי קורס
 • גישה ליותר מ-70 שיעורי בונוסים
 • תמיכה בקבוצת הפייסבוק
 • תמיכה לתגובות בעמודי השיעורים
 • גישה לקורס לכל החיים
 • תמיכה במייל למשך 12 חודשים

אז מה זה וורדפרס (WordPress)? כל מי שעוסק בתחום של בניית אתרים כבר שמע בצורה כזאת או אחרת את השם וורדפרס וכפי שאתם מבינים מדובר על מערכת המשתמש לבניית אתרים.

נכון להיום למעלה מ-40% מהאתרים ברשת (בכל העולם) בנויים באמצעות וורדפרס וזה אומר שהמערכת כל כך פופולרית שלפחות 1 מכל 3 אתרים ברחבי הרשת בנוי באמצעות וורדפרס.

וורדפרס הגיחו לעולם באזור שנת 2003 מה שאומר שהם נמצאים איתנו כבר לא מעט שנים והם התחילו בתור מערכת לבניית בלוגים אבל במשך השנים הם הפכו למערכת שמאפשרת לבנות את כל סוגי האתרים מבלוגים, אתרי תדמית, חנויות אינטרנטיות פורמים ועוד.

ישנם כמה סיבות שהפכו את וורדפרס למערכת כל כך פופולרית ומוצלחת ומתחת אפרט כמה מהסיבות לכך, כמובן שבהמשך הקורס והשיעורים יהיה שיעור מותאם ונרחב לכל נושא שאני מציין.

1. מערכת חינמית

הסיבה הראשונה לכך שוורדפרס היא מערכת כל כך טובה היא שמדובר על מערכת שניתנת להורדה בחינם. למעשה יש 2 סוגים שונים של וורדפרס, יש את וורדפרס org ואת וורדפרס com וחשוב לדעת שוורדפרס קום הוא בתשלום בזמן בוורדפרס אורג מאפשר הורדה של המערכת בחינם. אדבר על זה בהרחבה בשיעור של מה ההבדל בין וורדפרס com ל-org.

את המערכת של וורדפרס בעברית ניתן להוריד בחינם מאתר וורדפרס בקישור הבא:
https://he.wordpress.org/

למי שרוצה ניתן גם להוריד את המערכת של וורדפרס בשפה האנגלית מהקישור הבא:
https://wordpress.org/

דבר נוסף שחשוב לציין זה שלמרות שהמערכת ניתנת להורדה 100% בחינם עדיין יש עלויות של העלאת אתר לאוויר של רכישת אחסון ושל רכישת דומיין ולכן חשוב לקחת בחשבון שלמרות שהמערכת חינמית יהיו לכם עדיין עלויות תפעוליות של כמה מאות שקלים בחודש ולעיתים יתווספו לעלויות האלו גם עלויות של רכישת תוספים לוורדפרס כמו אלמנטור (נדבר בהמשך).

2. מערכת קוד פתוח

אחד היתרונות המשמעותיים שיש לוורדפרס היא שמדובר על מערכת קוד פתוח. למי שלא יודע מה זה מערכת קוד פתוח אז בשפה פשוטה זה אומר שלכם יש גישה מלאה אל הקבצים ואת היכולת לשנות כל מה שאתם רוצים במערכת.

מהצד השני אם אנחנו מסתכלים על מערכת קוד סגור (ההפך ממערכת קוד פתוח) יש לנו את וויקס (Wix) ושם אין לנו גישה לקבצי האתר אלא רק לממשק ניהול שלו.

כאשר מדובר על מערכת קוד פתוח זה אומר שיש לנו גישה מלאה לכל מה שאנחנו רוצים. יש לנו את האפשרות לבחור שרת אחסון ואם אנחנו לא מרוצים ממנו נוכל לעבור מתי שאנחנו רוצים. בוויקס לעומת זאת לאחר בניית האתר אם נרצה לעזוב נהיה חייבים לוותר על האתר ולבנות אותו מחדש כך שלטווח הארוך זה לא רעיון טוב.

מערכת קוד סגור גם מאפשרת לנו לשנות את הצורה שבה הדברים עובדים ולהתאים אותם ב-100% לצרכים של העסק. מניסיון כמפתח עם תבנית בפיתוח אישי ועם למעלה מ-15 תוספים שפיתחתי לוורדפרס אני יכול להגיד לכם שאין כמעט שום הגבלה למה שאני יכול לעשות ולרמת המורכבות של האתרים שאני יכול לבנות.

3. עדכונים בתדירות גבוהה

בסעיף הקודם דיברתי על כך שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח ואחד החסרונות של קוד פתוח הוא שלכולם יש גישה לקבצים של האתר. זה בעצם אומר שגם להאקרים יש את היכולת לצפות בקוד של המערכת ולמצוא פרצות אבטחה.

היתרון של המערכת שהיא מתעדכנת לעיתים קרובות ואם יש פרצות אבטחה הם יפתרו מאוד מהר, בנוסף המערכת כל הזמן מפתחת ומוסיפים לנו הרבה אפשרויות נוספות שיהפכו את היכולות שלנו לבנות אתרים להרבה יותר קלות.

דרך אגב זה מאוד נדיר שיש פרצת אבטחה במערכת של וורדפרס, בדרך כלל פרצות האבטחה מגיעות מהתוספים או מהתבניות שבהם אנחנו משתמשים אבל גם שם זה לא משהו שקורה לעיתים קרובות ואם תעדכנו גם אותם אז הסיכוי שהאתר שלכם ייפרץ הוא לא יהיה גדול במיוחד.

4. תוספים לוורדפרס

תוספים לוורדפרס זאת הסיבה המרכזית לכך שיותר מ-1 מכל 3 אתרים בעולם בנויים באמצעות וורדפרס. על מה התפקיד של תוספים לוורדפרס נדבר בהרחבה בהמשך ולתוספים יהיה פרק שלם בתוך הקורס לימוד בניית אתרים שלנו.

בגדול תוספים הם הרחבות שאנחנו יכולים להתקין בקלות על מנת להוסיף אפשרויות נוספות לאתר. באמצעות תוספים אתם יכולים להוסיף טפסי יצירת קשר, ליצור חנות אינטרנטית, הוספת סליידרים, פורמים, לשפר את הקידום של האתר, לבצע מעקב משתמשים ועוד…

חלק מהתוספים הם בתשלום וחלק אחר ניתן להורדה בחינם (לעיתים עם הגבלות), ניתן גם לעשות חיפוש בספריית התוספים של וורדפרס ולראות את כל התוספים המומלצים. למי שרוצה אתם יכולים להעיף מבט על ידי לחיצה כאן בכל התוספים שאני פיתחתי לוורדפרס ושחררתי להורדה בחינם.

5. תבניות עיצוב

היתרון הנוסף של וורדפרס הוא היכולת לעשות שימוש בתבניות עיצוב מגוונות. באמצעות תבנית יש לנו את האפשרות לקחת אתר קיים ובמקרים מסוימים לשנות לו את העיצוב באופן משמעותי מבלי הצורך לבנות אותו מחדש מ-0.

בהמשך גם תבניות יקבלו פרק שלם ונתחיל מלהבין מה התפקיד של תבנית העיצוב באתר, ממה כדאי להיזהר, אילו תבניות יתאימו לעברית, מאיפה למצוא תבניות בחינם ומאיפה בתשלום ועוד…

6. עריכה יצירה של אתרים ללא ידע בקוד

בעבר כאשר היינו בונים אתרים היה צורך ללמוד שפות קוד כמו HTML ו-CSS והיום ניתן לבנות אתרים מעולים גם ללא צורך והבנה בשפות קוד. באמצעות תוספים כמו אלמנטור נוכל ליצור אתרים באופן ויזואלי ופשוט ללא שימוש בשורת קוד אחת.

היכולת הזאת תאפשר לבוני אתרים ובעלי עסקים ליצור אתר לבד גם ללא סיוע של מתכנת וללא צורך בזמן למידה ארוך של השפות שהוזכרו.

יחד עם זאת במידה ואתם מעוניינים להפוך לבוני אתרים תותחים בנקודה מסוימת בדרך תצטרכו ללמוד גם שפות קוד כמו: HTML ו-CSS בגלל שלמרות שיש המון אפשרויות הפתוחות בפנינו ישנם עדיין מגבלות שניתן לעקוף רק באמצעות קוד אישי.

חוסר ידע בשפות קוד גם יגרום לכך שלעיתים העמודים שאתם יוצרים לא יהיו עמודים תקינים מבחינת הכללים של כתיבת קוד והמטרה של בקורס הזה היא ללמד את הכללים הנכונים ליצירת עמודים גם מבלי ללמוד את שפות הקוד הללו.

7. אלמנטור (Elementor)

סיבה נוספת שוורדפרס הפכה לכל כך קלה ונוחה לבניית אתרים היא התוסף של אלמנטור. בשיעורים הבאים אדבר בהרחבה על מה זה אלמנטור ומה אנחנו יכולים לעשות עם התוסף הזה אבל חשוב לדעת שבאמצעות התוסף נוכל ליצור אלמנטים מורכבים כמו טפסי יצירת קשר, סליירים, אנימציות, גלריות ועוד מבלי הצורך להוריד עשרות תוספים לכל אלמנט כזה בעמוד.

לאלמנטור יש גרסה חינמית וגרסה בתשלום ואת הקורס נתחיל בעיקר על ידי שימוש בגרסה החינמית ולאחר מכן נעבור גם לשימוש באלמנטור PRO בתשלום.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של בניית אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק. נינג’ה מומחה לוורדפרס והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף ביותר בארץ ללימוד בניית אתרים.

  כתיבת תגובה

  מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

  כלי נגישות