קורס בניית אתרים » רכישת דומיין לאתר

רכישת דומיין לאתר

תיאור השיעור: בשיעור זה נלמד כיצד לרכוש דומיין לאתר. נבצע את הרכישה של הדומיין בפועל, נציין עבור הדומיין את הפרטים שלנו וננסה להבין איך עובד התהליך.

Video

מה כלול בקורס?

מתחת תוכלו לצפות בחבילות הקורסים שיש לנו להציע כאן באתר.

קורס בניית אתרים במחיר משתלם

מסלול דיגיטלי משתלם

 • גישה ליותר מ-120 שיעורי קורס
 • גישה ליותר מ-70 שיעורי בונוסים
 • תמיכה בקבוצת הפייסבוק
 • תמיכה לתגובות בעמודי השיעורים
 • גישה לסרטוני הקורס למשך 12 חודשים
קורס בניית אתרים - חבילה מורחבת

מסלול מורחב

 • גישה ליותר מ-120 שיעורי קורס
 • גישה ליותר מ-70 שיעורי בונוסים
 • תמיכה בקבוצת הפייסבוק
 • תמיכה לתגובות בעמודי השיעורים
 • גישה לקורס לכל החיים
 • תמיכה במייל למשך 12 חודשים

לאחר שלמדנו בשיעורים הקודמים מה זה דומיין וגם נתתי לכם טיפים לבחירת דומיין כעת מה שנותר לנו לעשות זה לבצע רישום לדומיין ולדאוג שהדומיין יהיה רשום בבעלות שלנו. בשיעור נראה איך אפשר לבצע רישום לדומיין בפועל, נבין מאילו אתרים אפשר לרכוש את הדומיין וגם לכמה שנים צריך לבצע את הרישום.

האם לרכוש את הדומיין מחברת האחסון?

בהמשך הדרך אנחנו נלמד גם על מה זה אחסון אתרים ועל איך לרכוש אחסון אתרים. בעת הרכישה של האחסון לעיתים אתם תקבלו את האפשרות לרכוש את האחסון ולקבל איתו במתנה גם דומיין ואומנם זאת אופציה קיימת אבל אחת שאני ממליץ לוותר עליה ולרכוש את הדומיין בנפרד.

מהניסיון שלי רכישת דומיין עם האחסון גורמת להרבה בעיות וכאב ראש בהמשך הדרך. אם אתם עוברים לאחסון אחר זה לעיתים מורכב להעביר את הדומיין ביחד אתכם וזה ידרוש מכם לבזבז הרבה זמן על העברת הדומיין לחברה אחרת ואז קישור שלו מחדש עם האחסון הקיים.

בנוסף בחברות האחסון יש הצעות של החזר כספי אבל ברגע שאתם רוכשים דומיין ביחד עם האחסון במרבית המקרים לדומיין לא יהיה החזר כספי ואתם תצטרכו לשלם עליו סכום גבוה כאשר תרצו לבטל את ההתקשרות עם חברת האחסון.

אתרים לרכישת דומיין ישראלי

במידה וקהל היעד שלכם הוא קהל יעד ישראלי אז אתם תרצו לרכוש דומיין עם סיומת ישראלית. נכון להיום הסיומות בארץ שפתוחות לרישום עבור כולם הם co.il ו-org.il.

מתחת תוכלו לצפות ברשימה של כמה מאתרי הדומיינים המוכרים יותר בארץ שמהם תוכלו לבצע רישום של דומיין לצד המחיר הנוכחי לרישום דומיין לשנה בכל אחד מהאתרים השונים.

חברות דומיינים מומלצות מהארץ + מחירים

ספק דומיינים ישראלימחיר לרישום דומיין
MyNames55 ש"ח
Box (בוקס)67 ש"ח
InterNic (אינטרניק)74 ש"ח
LiveDNS (לייבדיאנאס)75 ש"ח
DomainTheNet (דומיין דה נט)92 ש"ח

אתרים לרכישות דומיינים מחו"ל

במידה וקהל היעד שלהם הוא קהל יעד מחו”ל אז תוכלו לבצע רישום של הדומיינים מאתרים מחו”ל. כמובן שניתן גם לבצע רישום מאתרים בארץ אבל בדרך כלל המחיר בארץ של רישום דומיין מחו”ל גבוה באופן משמעותי מהמחיר של רכישת דומיין מאחד מספקי הדומיינים מחו”ל.

חשוב לציין שבחו”ל המחיר לרישום דומיין בשנה הראשונה שונה מהמחיר לחידוש הדומיין ולכן יש לוודא מה המחיר שאתם משלמים בעת רישום הדומיין ומה יהיה המחיר לחידוש הדומיין בהמשך (המחיר בדרך כלל יהיה גבוה יותר).

עוד נקודה שחשוב לציין זה שהמחירים של ספקי הדומיינים בחו”ל משתנים לעיתים קרובות ולכן יש צור לבצע את הבדיקה בעצמכם ולא להסתמך על נתוני המחירים בטבלה מתחת.

חברות דומיינים מומלצות מחו”ל + מחירים

רשם דומיינים בחו"למחיר לרישום דומיין
GoDaddy (גודדי)19.00 ש"ח
NameCheap$8.88
NetFirms$9.99
Name$9.99

לכמה שנים לרכוש את הדומיין?

לאחר שהצלחתם לבחור חברה שבה החלטתם לבצע רישום של הדומיין כעת נותר לבחור את כמות השנים שעבורה נבצע רישום של הדומיין. חשוב להבין שברגע שאתם רוכשים/קונים דומיין אתם בעצם משכירים אותו לכמות זמן מסוימת (בדרך כלל לשנה).

אם הפסקתם לשלם עבור הדומיין אז הנכס כבר לא יהיה שלכם ולאחר כ-90 יום הוא יוחזר לשוק ויהיה ניתן לבצע רישום מחדש של הדומיין. במידה ואתם לא רוצים לאבד את הדומיין אז תוכלו לקנות אותו למשך יותר משנה או לרכוש אותו לשנה אבל לזכור לחדש אותו בכל שנה מחדש כי הסיכון של לשכוח לחדש אותו ולאבד את הדומיין הוא מאוד גדול.

נכון להיום בארץ ניתן לבצע חידוש של דומיין לעד 5 שנים (בעבר זה היה לעד שנתיים), אם יש לכם דומיין מחו”ל אז ניתן לחדש אותו לעד 10 שנים ולהיום בראש שקט להרבה מאוד שנים..

בשנה הראשונה מומלץ לרכוש את הדומיין לשנה ואם לאחר שנה תראו שהאתר עובד אז תוכלו לחדש אותו לכמה שנים נוספות או לבצע תשלום אוטומטי כדי לוודא שלא יהיו לכם בעיות שבהם תאבדו את הדומיין ומי אחר ירכוש אותו במקומכם.

איך רוכשים את הדומיין בפועל?

אחרי שהבנו את כל מה שצריך להבין לגבי רשם הדומיינים וכמות השנים כעת כל מה שנותר לעשות זה לבחור את חברת הדומיינים שבה תבצעו את הרישום ולבצע את הרישום.

את איך לבצע את הרישום בפועל תוכלו לראות בסרטון של השיעור שנמצא בראש העמוד וחשוב לציין שבעת קנייה של דומיין יש לרשום את הדומיין עם הפרטים האמתיים שלכם ולא עם פרטים מזויפים על מנת להימנע מבעיות עם איגוד האינטרנט הישראלי בהמשך הדרך.

אם אהבתם את השיעור ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יוחאי ירמיהו

עוסק בתחום של בניית אתרים ועיצוב גרפי למעלה מ-15 שנה. בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה ותואר הנדסאי בתעשייה וניהול עם התמחות בשיווק. נינג’ה מומחה לוורדפרס והמרצה שלכם בקורס הדיגיטלי המקיף ביותר בארץ ללימוד בניית אתרים.

  כתיבת תגובה

  מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

  כלי נגישות